25 Бер 2023, 18:00
Асортиментна кімната, вул. Січових Стрільців 15, м. Івано-Франківськ
Затоплення
Виставка про розмиту історію Івано-Франківська
Затоплення

Нікіта Кадан
Роман Хімей і Ярема Малащук
Гаррі Краєвець (Neue Jüdische Kunst)
Тарас Прохасько
Назгуль Шукаєва 
Юрій Іздрик 
Юрій Бакай

Співкураторка: Альона Каравай
Продакшн: Антон Усанов

«Затоплення» це виставка про розмиту історію Станіславова-Франківська та розмова про історичний геноцид, яка відбувається на тлі геноциду нового. Відправною точкою обирається Кривава неділя під час нациської окупації Станіславова, коли за один день було вбито від 6 000 до 10 000 тисяч єврейських мешканців міста. Ідея «Затоплення» виникла ще влітку 2020 року під час дослідження міської історії та її відбитків в просторі міста, а переривчастий процес втілення зайняв майже три роки.

Виставка складається з нових сайт-специфічних візуальних робіт Нікіти Кадана та його відеоінсталяції «Затоплення» спільного авторства Яреми Малащука та Романа Хімея, Гаррі Краєвця, Назгуль Шукаєвої, Юрія Іздрика та Вадима Худолія. Виставка включає елементи, створені Тарасом Прохаськом та Юрієм Бакаєм, а також документацію та звукову роботу Нікіти Кадана «Мешканці Колізею» (2017). Окрім робіт в галерейному просторі, проєкт включає міську інтервенцію з візуальною роботою «Потоп».

Цю виставку варто розуміти радше як work-in-progress, аніж як завершений проєкт, адже художня команда планує розширяти серію робіт після прем’єрної франківської виставки.

Відкриватимемо виставку двома вернісажами:
25 березня, 18:00
26 березня, 15:00

Вхід вільний.

Час роботи Асортиментної кімнати – четвер-субота, з 12:00 по 18:00.

Виставка створена в кооперації між Асортиментної кімнатою, Іншою Освітою та Centropa за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Гете-Інституту Україна. Окрема подяка за сприяння рабину Мойше Лейб Колеснику, а також Музею мистецтв Прикарпаття та Франківському драмтеатру за дружню допомогу з пошуком локації.