08 Гру 2023, 16:00
Меморіальний музей «Калуська в'язниця», вул. Січинського, 5, м. Калуш
«Зерна голоду: Україна 1933»
Показ фільму Мандрівного фестивалю Docudays UA
«Зерна голоду: Україна 1933»
До Міжнародного дня прав людини та у рамках Мандрівного Docudays UA у Калуші відбудеться показ фільму режисера Ґійома Рібо “Зерна голоду: Україна 1933”.
Тривалість показу: 67 хв
Локація: Меморіальний музей “Калуська в’язниця” (вулиця Січинського, 5, Калуш)
Організатор: Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”
Партнер: Комунальний заклад “Музейно-виставковий центр Калуської міської ради”
“Зерна голоду: Україна 1933”
Березень 1933 року. Молодий журналіст із Вельсу, Ґарет Джонс, таємно прибуває до України. У той час країна переживала абсолютно безпрецедентний голод. Запроваджений Сталіним, який тримав його в таємниці, цей голод мав політичне підґрунтя. Після повернення Джонс застерігає про нього весь світ, але радянські маніпуляції виявляються сильнішими. Цей фільм оповідає про труднощі розслідування, що йде проти інституцій. Це історія масового злочину та брехні.
Ґійом Рібо
51-річний режисер, сценарист і фотограф. Здобувши освіту фотографа та історика мистецтв, почав займатися фотографією для преси. Упродовж понад 20 років своєї творчості — більшість з неї присвятив темам історії та памʼяті. Його роботи публікувалися в національній та міжнародній пресі: Time, Paris-Match, Marianne, Le Monde, New-York Times. Паралельно Гійом Рібо розвивав авторську творчість, що породила численні виставки та книжкові видання, як-от: «Масові розстріли євреїв в Україні, 1941–1944. Голокост кулями», «Щовесни в Аушвіці цвітуть квіти», «Табори у Франції», «Обовʼязок покинути території Франції» тощо. З 2014 року повністю присвятив себе роботі режисером та сценаристом — з дуже виразним ухилом до історії та архівних кадрів.

Вхід вільний.