08 Гру 2023, 18:00
Асортиментна кімната, вул. Січових Стрільців 15, м. Івано-Франківськ
Zoomed waves / Збільшені хвилі: Показ нової роботи Олександра Суровцова
Перегляд документального фільму
Zoomed waves / Збільшені хвилі: Показ нової роботи Олександра Суровцова
«— А ви просто так знімаєте?
— Та я фільм хочу зробити.»
Zoomed waves / Збільшені хвилі (2023, 22 хв) — це інтимна документальна розповідь про пошук «нормального» життя однією маріупольскою родиною в Києві рік по евакуації з осадного та захопленого міста. Олександр Суровцов чесно та меланхолійно показує життя своєї родини в режимі zoom in, в режимі максимального наближення — але робить це обережно та не викликаючи відчуття переходу меж. Центром оповіді є святкування 15-річчя сина Олександра, який так само намагається знайти своє місце в «новому» житті, як і його батьки.
trigger warning: у фільмі звучить російська (у її східно-українському фонетичному варіанті) та наявні англійські титри.
Олександр Суровцов — фотограф та режисер із Маріуполя, виїхав з блокади в березні 2022 року. Працює зі стріт-фотографією, знімає експериментальні стрічки. У своїй добірці «Маріупольський феномен» досліджує теми пошуку себе, скорботи за близькими та співіснування з природою. В березні 2022 йому з родиною вдалося евакуюватися з Маріуполя — не з першого разу та не без складностей. Тоді Олександр з родиною спочатку зупинились у франківських родичів Надії Парфан, а потім приєднались до резиденції «Робоча кімната» від Асортиментної кімнати. Наразі Олександр знову має можливість відновлюватись та працювати у Франківську як резидент Асортиментної — завдяки підтримці мережі Artists at Risk (AR).
Показ відбудеться 8 грудня о 18:00 в Асортиментній кімнаті. Будемо дивитись фільм у камерному форматі. Аби всі помістились, реєстрація обов’язкова за посиланням.