14 Лют 2024, 17:00
Асортиментна кімната, вул. Січових Стрільців, 15а
Зразу вам кажу, це не Ейфелева вежа. Олександр Попенко
Зразу вам кажу, це не Ейфелева вежа. Олександр Попенко
«Зразу вам кажу, це не Ейфелева вежа» — це перша виставкова презентація фотопроєкту «Маленький Париж» українського документального фотографа Олександра Попенка. Автор з 2020 року досліджує присутність копій Ейфелевої вежі в українських містах — за цей час він вніс на інтерактивну карту біля 140 веж в різних містах по всій Україні, а сфотографував 102. Фіксуючі Ейфелеві вежі в Коростені, Вінниці чи Івано-Франківській області, автор ставить відкрите питання: Що означає цей феномен? Чи це завжди візуальне сміття та символ епохи неоліберальної забудови? Чи це також має політичний вимір — наше прагнення до Європи, якій ми надаємо саме такого омріяно-стереотипного образу? Це — ознака провінційності, міра візуального (не)смаку та надивленості чи просто давня мрія, яку ми втілюємо в життя, як вміємо?
Олександр Попенко спільно з Асортиментною кімнатою створив першу виставкову версію проєкту «Маленький Париж», яка (частково) концентруватиметься на Ейфелевих вежах з заходу України. Виставка складатиметься не лише з фото, але й з відеоматеріалу, мапи та інтерактивного елементу.
«Зразу вам кажу, це не Ейфелева вежа» — цитата з новинного сюжету про одну з Ейфелевих веж, а також запрошення спільно розібратись, що ж це все означає.
Виставку відкриємо 14 лютого о 17:00. Запрошуємо всіх — і тих, хто відкидає це свято як маркетологічний виверт, так і тих, хто не проти відсвяткувати побаченням на вернісажі про «маленькі Парижі».
На відкритті запрошуватимемо пригоститись вином в обмін на благодійний внесок будь-якого розміру.
Виставка триватиме в Асортиментній кімнаті (в Книгозбірні) з 15 лютого по 9 березня 2024 року.
Митець: Олександр Попенко
Куратор(к)и: Олександр Попенко, Альона Каравай
Виставковий менеджмент: Марія Фернюк
Комунікації: Вікторія Видиборець
Графічний дизайн: Ярослава Ковальчук
***
Олександр Попенко (1993 р.н., Вінниця) — український документальний фотограф та режисер, живе та працює в Києві. Працював на hromadske.ua, Суспільне мовлення, знімав для BBC, UNISEF та Greenpeace. Зараз працює в Мистецькому арсеналі, співпрацює з Лабораторією журналістики суспільного інтересу та займається персональними мистецькими проєктами.