Підтримати post impreza

Статейник. Вибрані статті (про мистецтво)

«Статейник» охоплює в часі період від 1982 року до 2020 включно. До виданої книги «Вибраних статей про мистецтво. Постаті. Явища. Імена» – Івано-Франківськ, 2009. -240 с., іл. (Науково-публіцистичне видання), вже було включено окремі статтті. Статті ж, які не увійшли до цього видання чи були опубліковані після його виходу, увійшли в «Статейник». Запропоновані статті, в основному, стосуються образотворчого мистецтва Прикарпаття, мистецтва української діаспори, мистецької освіти, релігії та культури.Статейник пропонує читачеві матеріали про навчання Тараса Шевченка рисунку в Петербурзькій академії мистецтв, про архітектора Є.Нагірного, художників Модеста Сосенка, Ярослава Пстрака, Григора Крука, Святослава Гординського, Івана Кейвана, Осипа Сорохтея, Василя Касіяна, Оксану Кічуру, Роксолану Лучаківську-Армстронг, Михайла Фіґоля, Богдана Готя, Богдана Бринського та інших.

Статейник містить статті про життя і творчість видатних культурних і релігійних діячів: Митрополита Андрея Шептицького, о.Романа Степана Луканя, Олега Лишегу та ін. Тут є одна з перших статей автора, яка стосується викладання образотворчого мистецтва у школі, опублікована у Львові ще за радянських часів у 1982 р.

Статейник вміщає статті про деякі теми, актуальні в українському образотворчому мистецтві і в мистецтві Прикарпаття зокрема – це теми козацтва, Василя Стефаника, Івана Франка в малярстві, скульптурі, графіці. Йдеться також про образ Прометея в монументально-декоративному мистецтві, про гуцульські різьблені ікони-хрести, скульптурні вироби малої пластики фаянсової фабрики в Пацикові тощо.

Статейник позиціонується як науково-публіцистичне та методичне видання до курсу «Образотворче мистецтво Прикарпаття», який читається на кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ім. М.Фіголя Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

Дякуємо Володимиру Луканю за надання матеріалу для бібліотеки post impreza.