Підтримати post impreza

Про подкаст

Запис з фінісажу виставки “Ревізіоністський синдром” (29 грудня 2021, Івано-Франківський краєзнавчий музей)

00:00-20:25 – музична програма електронного музиканта Максима Йосипенка aka Maks з використанням фрагментів з творів Юзефа Кофлера, міських саундскейпів та кількох захованих музичних цитат.

20:25 – 36:40 – фінальні репліки до проєкту від Нікіти Кадана та Юрія Андруховича

36:40 – 1:07:00 – кураторська екскурсія виставкою від Нікіти Кадана

***
“Ревізіоністський синдром” — художньо-дослідницький проєкт та показ робіт художника N. у франківській Ратуші. N. мешкав у Станіславові та Львові у міжвоєнний та радянський періоди. Наприкінці 1920-х та на початку 1930-х, N. в студентські часи був свідком тогочасного мистецького життя, зокрема модерністських пошуків об’єднання artes та Краківської групи. Вже у 1970-х ми знаходимо N., в ролі художника-оформлювача в одному з заводських клубів радянського Івано-Франківська. Також у цей період N. перебуває на обліку у міському психоневрологічному диспансері, де згодом завершується його життя.

За спогадами N. у 1931 в Станіславові відбулась унікальна виставка, на якій експонувались роботи представників польського та радянського українського художнього авангарду. Єдиним (відносно) вартим довіри доказом існування цієї виставки є радіопередача східноукраїнського журналіста, знайдена у харківських архівах за участі Юрія Андруховича.

Івано-Франківськ, 2021

Досліджував та реконструював практику N.: Нікіта Кадан
Досліджував та реконструював радіопрограму з виставки 1931 року: Юрій Андрухович
Працювали з радіо та звуком: Лєра Полянськова, Олександр Сушинський
Втілили: proto produkciia та Асортиментна кімната

Всі епізоди