Повномасштабна війна в Україні змусила мільйони людей покинути все і стати переселенцями. Багато з них знайшли нову домівку в західних регіонах, зокрема в Ужгороді. Містяни допомагали з перших днів та намагалися відволікти переселенців від пережитого. Серед них був і В’ячеслав Єгоров, директор місцевого театру, який заповзявся втілити свою давню мрію — поставити п’єсу Шекспіра «Король Лір».
«Король Лір: як ми шукали любов під час війни» — історія розквіту мистецтва на тлі життєвих випробувань, що випали на долю мільйонів людей.
Під час роботи над постановкою команда проєкту несвідомо долає складний етап прийняття ситуації та відновлення після пережитого. Разом із героями шекспірівської трагедії вони адаптуються до нової реальності. Зрештою вистава перетворюється на своєрідну подорож, під час якої потрібно знайти відповіді на питання: у чому полягає сила мистецтва та як жити далі, звільнивши місце у своєму серці для кохання та надії.
Усі актори, які постали на сцені — аматори, переселенці з різних регіонів країни. Серед них є вчитель_ки, інженер_ки, продав_чині, студент_ки й домогосподар_ки. Для кожного з них робота над постановкою — своєрідна терапія та можливість відшукати нові сенси в житті. Серед іншого, творці вистави поставили собі за мету привернути увагу громадськості до проблем мігрантів та ВПО.
У лютому вистава «Король Лір» вирушила в тур. У Франківську акторів-переселенців прийняв Івано-франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки.
Театральна гра на сцені чергується уривками з документального фільму, режисером якого є Дмитро Грешко. Наразі стрічка — на етапі постпродакшену. В основу сюжету фільму ліг процес підготовки до вистави. Головні герої розповідають про себе, можна побачити їхній побут у прихистках та поїздку до Ірпеня після деокупації.
За задумом «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» має вийти за межі документального кіно й перетворитися на мотиваційний майданчик, який допоможе українцям віднайти себе — попри складні життєві обставини, спричинені російсько-українською війною.
Переглянути тизер до фільму можна за посиланням.
Фото: Олеся Саєнко