Археологічна опера “Chornobyldorf” отримала Премію Королівського філармонічного товариства Великої Британії. Її автори — українські композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко, засновники франківського фестивалю сучасного мистецтва “Porto Franko”.
«Нам час сприймати культурні нагороди на рівні зі спортивними. Бо насправді це не персональна відзнака, це відзнака країни. Я те саме Альоні Каравай казав, коли вона отримала європейську культурну премію “KAIROS” у Німеччині. Такі речі треба діставати на загал і пишатися ними, бо це — справжнє підтвердження нашої стійкості і відповідальності за культурне життя держави», — каже уродженець Івано-Франківська композитор Роман Григорів.
Конкурентами “Chornobyldorf” були: опера «Діалоги кармеліток» режисера Баррі Коскі про страту черниці та опера «Невинність» у постановці Саймона Стоуна про стрілянину в школі.
“Chornobyldorf” розповідає «про нащадків людства, що вижили після серії катастроф, опиняються у постсуспільстві, світі після смерті капіталізму, опери та філософії. Мандруючи поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів та галерей, вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів».
Твір вже отримав п’ять нагород театрального фестивалю-премії ГРА та ввійшов до шістки найкращих опер та музично-театральних перформансів за версією “Music Theater Now”.
Прем’єра “Chornobyldorf” у Великій Британії відбулася на фестивалі “Huddersfield Contemporary Music Festival”. Також оперу показали у Нідерландах, Австрії, Італії, Литві та США.
В Україні можна легально подивитись оперу на платформі Dramox.
Фото: Настя Телікова