02 Бер 2023, 10:00
Центр сучасного мистецтва, вул. Марійки Підгірянки, 23, м. Івано-Франківськ
ЦІАНОТИПІЯ
3-денний творчий майстер-клас по ціанотипії
ЦІАНОТИПІЯ
Центр Сучасного Мистецтва пропонує Вам долучитися до нашого майже алхімічного експерименту з дивною назвою «Ціанотипія».
Що таке Ціанотипія?
Ціанотипія – старий спосіб монохромного фотографічного друку, який давав відбитки блакитного відтінку. Цей спосіб був винайдений в 1842 році британським ученим і астрономом, Джоном Гершелем. Спосіб використовує дві речовини: цитрат амонію заліза (III) і фероціанід калію.
Для отримання зображення потрібно покрити папір або іншу поверхню розчином, висушити використовуючи сонячне світло або ультрафіолетову лампу. В результаті засвічені ділянки стають синіми, а незасвічені- світлими. Для закріплення папір промивають, вимиваючи зайве залізо.
Що очікувати?
3-денний творчий інтенсив по ціанотипії. Учасники познайомляться з процесом практично і створять власні твори в цій техніці.
Чи обов’язково все має вдатися? На нашому воркшопі ми повернемося до витоків фотографії й використаємо світлочутливі властивості солі заліза. Ефект залежатиме від нашого самовираження, використаної поверхні, часу опромінювання. Може не вдатися, але в ціанотипії кожна «помилка» виняткова і може здивувати творця.
По закінченню нашої творчої практики відібрані праці будуть експонуватися в ЦСМ протягом березня!
Що потрібно мати з собою?
З собою потрібно взяти матеріали для друку, себто акварельний папір, тканину, дерево, картон тощо. Також пензлі для нанесення емульсії і рукавички. Якщо ви плануєте надрукувати фотографію, то зображення потрібно підготувати заздалегідь, перетворивши його в негатив і роздрукувавши на прозорому пластику.
Коли?
02.03; 03.03; 06.03;
Початок о 10.00
Що ми гарантуємо?
Обіцяємо творчу і дружню атмосферу, простір для експериментів, спілкування, чай та каву!
Кількість місць обмежена, всіх бажаючих просимо обов’язково реєструватися через повідомлення у Facebook або Instagram.

Участь в проекті 300 грн.