Підтримати post impreza
FlowMaster: як працює новий франківський лейбл та мистецький простір
Дарʼя Христинюк 23 Жовтня, 2023

Хто допомагає записуватись франківським виконавцям

Дарʼя Христинюк 23 Жовтня, 2023
FlowMaster: як працює новий франківський лейбл та мистецький простір

19 жовтня у громадському ресторані Urban Space 100 відбулася презентація лейблу та мистецького простору FlowMaster. Павло Пластуняк, звукорежисер та засновник, розповів про нову локацію та потенціал франківських виконавців.


Чому вирішили відкрити новий простір та як плануєте його використовувати? Розкажи про підготовчі етапи до відкриття: пошук приміщення, ресурсів. 

Під час повномасштабної кожен думав, що буде далі. Я працював на студії в «Укртелекомі», коли почалось вторгнення. Відповідно, грошей не було звідки брати. Треба було це питання закрити — і переїхати. 

Перебрався на свою квартиру і займався там музикою. Людей не дуже приймав, просто сидів собі й працював. Постало запитання: що робити далі? З одного боку, був виснажений за стільки років музики, з іншого — що скажу своїй дитині, де провтикав 10 років? Шкода було б зараз припинити творчість, бо «не на часі» чи, бо вигорів. Ми робимо це тому, що любимо. Народилися вже з музикою, і не робити щось подібне до FlowMaster Space у нас не виходить.

Студія звукозапису Nice Record Studio існує давно, але нам бракувало ще якоїсь ланки, яка б давала змогу нашим артистам бути побаченими, почутими. У мене виникла ідея робити щомісяця відеоряд з виконавцями, які приходять на студію і хвилину-дві читають наживо свій трек. Таких відео вийшло десять. Було питання: як це все назвати? Відштовхнувся від того, що кожен виконавець різний і аудиторія, відповідно, різна, але хотів зібрати усіх так, щоб висвітлювати кожного.

Подумав, чому не погратися з кольорами, так випливла назва FlowMaster: різні кольори, виконавці й творчість, але робимо ті «фломастери» в одній пачці.

Відповідно до цієї назви ми зробили лейбл, якого раніше не було. Організувались, зібрали команду і зараз стартуємо серйозніше, не лише на місцевому рівні. 

У нас також є вокальна школа та репетиційна база. Пишемо пісні «під ключ». Тобто людина, яка хоче зробити пісню, але не має бажання цим займатися, може прийти й сказати: «Хочу пісню “про це” і хочу, щоб “мінус” складався з піаніно, скрипки й бас-гітари». Ми це все реалізовуємо, пишемо, презентуємо, людина вчить пісню, даємо пару уроків вокалу, все збираємо, щоб на записі гарно звучало, — тобто створюємо повноцінний трек з нуля. 

Nice Record Studio є осередком лейблу FlowMaster. Студія — це більше звук та комерційна співпраця: люди приходять — ми записуємо. Лейбл — це кімната, в яку заходять люди й себе реалізовують, і там є команда, яка їм допомагає.

FlowMaster Space — це місце, де проводяться вечірки та презентації. Це наша основна організаційна ланка, куди запрошуємо україномовних артистів. Вони приїжджають сюди і виступають, а ми це все знімаємо на відео, транслюємо на ютуб і збираємо донати на ЗСУ. Таких вечірок вже було дві. Офіційно як лейбл і простір ми стартували з першої вечірки у серпні. 

Приміщення шукав 3 місяці, ходив до різних власників. Один перед фінальним етапом сказав, що нам не можуть під’єднати світло. Інший, теж музикант, був дуже зацікавлений, але в останній момент відмовився. Думаю, це доля зробила так, щоб ми були там, де зараз є, — на Красівського, 20. Місце ідеально підходить: ні нам, ні ми нікому не заважаємо — сусіди теж артисти. Вийшов ідеальний простір для творчих людей, які можуть прийти й реалізувати себе. 

За роки моєї роботи на студії назбирав дуже багато речей: від дивану до різних шнурів для апаратури. Плюс докупили, що потрібно, — і відкрилися. Проте це музика, і технічно завжди щось треба ще. Співпрацюємо з Ігорем Бушом, він багатий технічно, — і разом з ним відкрили в просторі ще й DJ-школу, яка стартує невдовзі. Там викладають двоє вчителів зі стажем понад 10 років — Женя Козлов та Ігор Буш. Вчать як на вінілових програвачах, так і на деках. 

Через війну творчим людям зараз складно себе реалізувати, організувати концерти, зібрати молодь, щоб показати, що робимо. Тому й відкрився цей простір, куди можна приходити, слухати й долучатися до нашого сімейства. Готові прийняти кожного, хто до нас прийде, і обов’язково зробити так, щоб цю їхню творчість почули.

Чим ваш простір відрізняється від інших подібних локацій у Франківську?

У нас можна зробити все — від музики до відеопродакшену і навіть організації концертів. У нашій команді є всі потрібні люди. Для музики необхідно написати текст, зробити аранжування, підготувати обкладинку. Щоб люди побачили відеоряд, потрібен відеорежисер. Щоб подати трек на дистрибуцію, аби можна було слухати на стрімінгових сервісах, також треба людину, — і у нас все це є. Людина приходить і їй не потрібно розпорошуватись на інших, з кимось домовлятись. Працюємо з музикою вже понад 10 років. Тобто зацікавлена людина може прийти до нас — все розкажемо, пояснимо. 

Як оцінюєш потенціал франківської тусовки, яка хотіла б щось у вас записувати? Чи є у вас певний відбір, з ким працюєте? Чи просто хто хоче, може прийти — та записатися? 

Я звукорежисер, через мене пройшло багато місцевих виконавців, які пробували щось робили. Я вже «старенький» в музиці — заважаючи, скільки часу це роблю. А є нові артисти, для яких усе нове, — у них є один-два треки. І потенціал є, але у меншості, тому що більшість просто не знають, про що пишуть. Вони пишуть те, що потрібно писати, що люди хочуть. Молодь, наприклад, хоче щось таке, щоб двіжувати. Але для мене творчість — там, де через звук можна передати емоції. Волів би, щоб наші нові виконавці насамперед робили те, що людину зачепить емоційно, а не те, що хоче теперішній час.

Будь-хто охочий може зайти й записатися, але це вже суто комерційно. Немає значення, яка у людини творчість, ми це втілимо, але чи це зробимо під своїм іменем як лейбл — під питанням.

Про франківських хлопців і франківські рептусовки легенди ходять — що тут відбувалося ще років 10 тому. У Франківську реп розвивався, здається, найкраще, ніж будь-де в Україні, бо тут було дуже багато команд. Калуш — це взагалі місто реперів, там їх дуже багато. 

У мене є франківські виконавці, які стабільно записуються, з якими довго співпрацюю, бо закоханий в їхню творчість. Про місцевих виконавців, яких знаю, але в мене не працюють, можу сказати: в них є великий потенціал, але все залежить, наскільки ти заряджений. Бо можеш заряджений бути на місяць, а можеш робити це декілька років і не вигорати. Це залежить передусім від того, наскільки людина хоче це робити.

 

Фото: @nicerecordstudio

Дарʼя Христинюк 23 Жовтня, 2023

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити