Підтримати post impreza
Картини для допомоги бойовим медикам
Дарʼя Христинюк 27 Вересня, 2023

Як візуальні митці збирають гроші за допомогою творчості

Дарʼя Христинюк 27 Вересня, 2023
Картини для допомоги бойовим медикам

Благодійний фонд «Вдячні» та українські митці збирають 1 мільйон гривень на закупівлю машин-багі для евакуації поранених. Для цього 10 митців —  Ірина Максимова, Waone (Володимир Манжос), Борис Bios, Валентин Лапшин, Feros (Сергій Грех), Vova Keno, Aec Іnteresnі Kazki (Олексій Бордусов), Андрій Роїк та Дзвіня Подляшецька — надали свої роботи для розіграшу.

Ми запитали у Віталія Греха (Dilkone), художника та одного з організаторів проєкту «Кермо порятунку», про проєкт та обраний формат.


Як ви зібрали команду митців для збору? І чому обрали саме такий формат — з розіграшем картин?

Все просто. Звернувся з ідеєю до своїх друзів і знайомих. Оскільки просили кожного художника та художницю відкрити банку від власного імені, то спирались на довіру один до одного і дружні взаємини.

Керувались принципом, щоб це були різні люди: з різним мистецтвом, з різних середовищ і з різними аудиторіями. Ми об’єднали Одесу, Київ, Рівне і Львів. Загалом хотів, щоб географія була ще ширшою, художники були ще більш контрастними один з одним, але багато друзів саме зараз мають інші збори чи мали їх нещодавно. Багато мають однакову аудиторію й однакову бульбашку — що теж не надто ефективно з нашим підходом.

Андрій Роїк

У мене зʼявилась ця ідея на початку серпня, коли почалась хвиля командних зборів (привіт «тиловикам Азову»). Цього літа ми з братом Ferosone вже мали успішно реалізований проєкт з фондом «Вдячні». Тоді зібрали 627 тисяч грн за 2 тижні. Нам дуже сподобалась підтримка нас як художників з боку фонду. 

Побачили шалене зацікавлення від донаторів. Одразу зʼявились думки: «Що далі?». Адже потреб для військових багато. Також захотілось допомогти відкрити ще більше своїх колег зі світу мистецтва новій аудиторії. Тому — 10 банок від 10 художників/художниць. Кожен окремо теж збирає ефективно, але разом ми — ще потужніша сила. 

Валентин Лапшин

Зауважив, що підтримка менш відомих фондів зменшується, натомість люди активніше залучаються до індивідуальних, особистих зборів, організованих конкретними людьми. 

Наш фокус — на візуальне мистецтво. Цими роботами також хочемо відкрити творчі практики художників та художниць для нових людей. І через позитивний досвід співпраці — активізувати нові ролі культурних діячів у час війни.

Ірина Максимова


Як працює збір:

  1. Кожен донат у розмірі 300 гривень — це 1 квиток для розіграшу.
  2. На сайті збору ви обираєте, на банку якого художника чи художниці хочете задонатити.
  3. Після завершення збору серед всіх учасників проведуть розіграш, і ви зможете виграти роботу художника чи художниці, якого обрали підтримати.

Чому збирають саме на багі для евакуації?

Є (і буде) чисельна потреба в автомобілях для евакуації поранених. Оскільки на деяких напрямках бої зараз ведуться в степах, «швидкі» і джипи не можна використовувати для евакуації — вони занадто помітні, вони можуть легко перекинутись від вибухів, вони надто дорогі, щоб їх втрачати. Без багі людей евакуюють на собі — тягнуть на спеціальних ношах 5-7 км, а далі перевантажують на «швидкі» чи в машини.

На головному фото: Дзвіня Подляшецька

Дарʼя Христинюк 27 Вересня, 2023

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити