Які зміни чекають на Urban Space 100 в плані подій і як організувати там власний захід — ми запитали про це у Миколи Дорохова, який до повномасштабної війни займався ініціативою «Вільна Хата» в Краматорську.
Ти заснував «Вільну Хату», яка була знаковим подієвими майданчиком в Краматорську, тепер працюєш подієвим менеджером в Urban Space 100. Івенти в Краматорську поки на паузі зі зрозумілих причин — чи розраховуєш на те, що «ВільХа» відновить свою діяльність після перемоги або після того, як фронт буде відсунутим далі?
«ВільХа» буде працювати, коли буде змога це робити. Можливо, не зовсім в тому форматі, як раніше, але треба. Бо все ж таки ми провокували багато змін — як в молодіжній політиці, так і в культурі, тож треба буде багато чого робити наново. Не впевнений, що я цим буду займатись, організація вже давно потребує змін і в складі команди, і в підходах до роботи.
Які твої плани в ролі подієвого менеджера в Urban Space 100? Що залишиш, а яких нововведень чекати?
Насамперед у мене була задача повернути аудиторію, яка ходила на події раніше, і той вайб міського кафе, яке є майданчиком для обговорення міських ініціатив, проблем тощо.
Зараз хочу започаткувати таку традицію, аби місцеві музиканти, митці презентували свої релізи в Urban Space 100. Отже, це може бути хорошим стимулом для розвитку локальної сцени. Першою подією такого формату була презентація Колі С23 про його шлях як музиканта/репера. Було багато людей, які або надихнулися виступом, або відкрили для себе С23 з іншого боку.
Хочеться розвивати цей майданчик, бо це гарна можливість для міста, тим паче вже зі своєю історією. Враховуючи те, що в мене є великий досвід роботи з подіями, хочеться використати його, щоб все працювало на високому рівні.
Як поєднати кавомашину та велике скляне вікно з музичними подіями? Як ти оцінюєш акустику в закладі?
Щодо музичних подій, то вони зазвичай гучні — кавомашину не так вже й чути. А для презентацій або лекцій трохи заважає. Але це специфіка майданчика і люди переважно ставляться до цього з розумінням. Тим паче коли відвідуєш Urban Space 100, то вже робиш щось корисне для міста — просто замовивши собі локшину або бургер.
Чули, ти колись займався тим, що досліджував можливість відкриття Urban Space в Краматорську. Розкажи про цю історію — коли це було, чому не склалось?
Все почалось з того, що ми підтримували «Іншу освіту» в цьому починанні, а потім вони зосередились на столичному Urban Space. А ми, «Вільна Хата», взяли на себе ініціативу та продовжили розпочате дослідження щодо відкриття Urban Space в Краматорську. В грудні 2018 року в нас вже була спільнота з 50 майбутніх інвесторів. Попередньо ми орієнтувалися на Urban Space 200 або 250 — залежно від приміщення. Для того, аби впевнено рухатись далі, в січні 2019 року була зустріч з наглядовою радою «Теплого Міста» у Франківську для затвердження спільного шляху щодо створення Urban Space в Краматорську. Все минуло дуже добре, попри те, що я тоді дуже хвилювався, хоч і знав, що за Urban Space в Краматорську вболівало багато людей. Основною перепоною було приміщення: мали кілька варіантів, але один сам відпав, а другий треба було викуповувати, на що в нас не було бюджету.
У тебе в Краматорську була звукозаписна студія з можливістю репбази, що з нею? Вона на паузі, чи ти хотів би її відновити?
У нас в Краматорську була музична студія, ми її вивезли рік тому. Місяць тому змогли відкритись, зібравши невеличку спільноту музикантів — з місцевих та тих, хто вимушено переїхав через війну. Поки що працюємо в «резидентському режимі», але з часом вибудуємо придатний формат.
Чи багато людей релокувались до Франківська з Краматорська, чи багато лишились та змогли знайти себе?
Знаю, що багато людей сюди переїхали — і не тільки з Краматорська, а загалом з Донеччини та Луганщини. Знаю щонайменше чотири громадські організацію та одну церковну парафію з Краматорська.
Щодо соціалізації, то це вже індивідуальна історія, бо, як на мене, у Франківську багато подій та можливостей для цього — часто не встигаю відвідати все, що хотілось би.
Що робити тим, хто хоче організувати музичну подію? На що зважати та до кого звертатись?
Щоб зробити свою подію в Urban Space 100, треба заповнити форму на сайтi в розділі Контакти. А щодо концерту, то тут треба враховувати те обладнання, яке є в закладу (з цим списком теж можна ознайомитись на сайті) або брати своє.