21 квітня post impreza презентує архів про мистецьке та культурне життя Франківщини. Розповідаємо, що це таке.
Як ми працюємо з архівом
post impreza — це медіа і водночас архів про культуру і мистецьке життя Івано-Франківська та регіону навколо. Ми досліджуємо історію місцевого мистецтва, колекціонуємо авторські роботи (починаючи з часів незалежної України), та знайомимо жителів Франківська із сучасним мистецтвом.
Одна з головних цілей проєкту — зробити сучасне мистецтво доступним для всіх.
Наш архів складається з двох частин: онлайн-медіатеки на сайті post impreza та офлайн-бібліотеки у Франківську. Наразі на сайті доступні відеотека, бібліотека та фонотека. Вони містять відеоарт, записи перформансів, музику, каталоги виставок, а також інтервʼю з митцями, подкасти, репортажі з подій тощо.
«Місцева мистецька сцена дуже багата: щось лежить на поверхні, а щось доводилось більше шукати. Особливо захопливим стало дослідження відеоарту. У Франківську цей жанр почав розвиватися в результаті експерименту режисера Олега Гнатіва (у мистецьких колах відомий як “Мох”). Головну роль у цій роботі зіграв письменник Тарас Прохасько. Все відбувалось у той час, коли дістати відеокамеру було доволі важко — апаратуру позичили в Гії Ґонґадзе», — каже операційний керівник post impreza Євген Бойко.
Наразі відеотека post impreza налічує близько 15 відеоартів. Серед них — роботи Ростислава Котерліна, Ярослава Яновського, Маріанни Глинської.
Чому нам потрібна бібліотека
Важливою складовою екосистеми post impreza є фізична бібліотека, яку ми відкриваємо 21 квітня. Це — збірка книжок, присвячених локальному мистецтву, а також книги з теорії та історії мистецтва, книги про українських митців та мисткинь і видання з гуманітарних наук загалом.
«Бібліотека та медіатека — дві частини архіву, які логічно доповнюють одна одну. Якщо у медіатеці більше представлені зразки локальної мистецької сцени, то бібліотека дає можливість ознайомитись з контекстом, в якому ця сцена існувала — чи існує зараз», — пояснює головна редакторка post impreza Ольга Перехрест.
Повний каталог наявної у бібліотеці літератури (який постійно оновлюється) можна переглянути за посиланням.
Поповнити книгами офлайн-бібліотеку можна за адресою вул. Січових Стрільців, 15. Напрями літератури, які цікавлять найбільше:
- Видання про Івано-Франківськ (локальна артсцена, архітектура, урбаністика, спільноти й покоління художників та художниць, місцеві культурні медіа, історія міста);
- Актуальні видання про сучасне мистецтво.