Підтримати post impreza
Де шукати книги про культуру Франківщини? post impreza відкриває бібліотеку
post impreza 21 Квітня, 2023

Запрошуємо на відкриття 21 квітня о 18:00 за адресою вул. Січових Стрільців, 15

post impreza 21 Квітня, 2023
Де шукати книги про культуру Франківщини? post impreza відкриває бібліотеку

21 квітня post impreza презентує архів про мистецьке та культурне життя Франківщини. Розповідаємо, що це таке.


Як ми працюємо з архівом

post impreza — це медіа і водночас архів про культуру і мистецьке життя Івано-Франківська та регіону навколо. Ми досліджуємо історію місцевого мистецтва, колекціонуємо авторські роботи (починаючи з часів незалежної України), та знайомимо жителів Франківська із сучасним мистецтвом.

Одна з головних цілей проєкту — зробити сучасне мистецтво доступним для всіх.

Наш архів складається з двох частин: онлайн-медіатеки на сайті post impreza та офлайн-бібліотеки у Франківську. Наразі на сайті доступні відеотека, бібліотека та фонотека. Вони містять відеоарт, записи перформансів, музику, каталоги виставок, а також інтервʼю з митцями, подкасти, репортажі з подій тощо.

«Місцева мистецька сцена дуже багата: щось лежить на поверхні, а щось доводилось більше шукати. Особливо захопливим стало дослідження відеоарту. У Франківську цей жанр почав розвиватися в результаті експерименту режисера Олега Гнатіва (у мистецьких колах відомий як “Мох”). Головну роль у цій роботі зіграв письменник Тарас Прохасько. Все відбувалось у той час, коли дістати відеокамеру було доволі важко — апаратуру позичили в Гії Ґонґадзе», — каже операційний керівник post impreza Євген Бойко. 

Наразі відеотека post impreza налічує близько 15 відеоартів. Серед них — роботи Ростислава Котерліна, Ярослава Яновського, Маріанни Глинської.

Чому нам потрібна бібліотека

Важливою складовою екосистеми post impreza є фізична бібліотека, яку ми відкриваємо 21 квітня. Це — збірка книжок, присвячених локальному мистецтву, а також книги з теорії та історії мистецтва, книги про українських митців та мисткинь і видання з гуманітарних наук загалом. 

«Бібліотека та медіатека — дві частини архіву, які логічно доповнюють одна одну. Якщо у медіатеці більше представлені зразки локальної мистецької сцени, то бібліотека дає можливість ознайомитись з контекстом, в якому ця сцена існувала — чи існує зараз», — пояснює головна редакторка post impreza Ольга Перехрест.

Повний каталог наявної у бібліотеці літератури (який постійно оновлюється) можна переглянути за посиланням. 

Поповнити книгами офлайн-бібліотеку можна за адресою вул. Січових Стрільців, 15. Напрями літератури, які цікавлять найбільше:

  • Видання про Івано-Франківськ (локальна артсцена, архітектура, урбаністика, спільноти й покоління художників та художниць, місцеві культурні медіа, історія міста);
  • Актуальні видання про сучасне мистецтво.
post impreza 21 Квітня, 2023

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити