Підтримати post impreza
Нову стратегію для Мінкульту створять за участі експерток з Франківська
post impreza 27 Лютого, 2024

Це буде стратегія культури до 2027 року

post impreza 27 Лютого, 2024
Нову стратегію для Мінкульту створять за участі експерток з Франківська

Міністерство культури у партнерстві з Єврокомісією розпочинає створення нової стратегії культури. Координує цей процес PVV Knowledge. Ця стратегія має охопити планування до 2027 року. 

Ключовими експертками у секторі мистецтва стануть кураторка та співзасновниця «Асортиментної кімнати» Альона Каравай та заступниця директора зі стратегічного розвитку та міжнародної співпраці Франківського драмтеатру Ірина Чужинова.

Координатором проєкту написання стратегії став новий член наглядової ради Українського культурного фонду Володимир Воробей.

Вже зараз запрошують зголошуватися до формування стратегії професіоналок та професіоналів культури з різних секторів та різних міст, а також тих, хто проживає за кордоном. Долучення може мати різні форми — від участі в обговореннях до ролі аналітика. Зголоситись можна за посиланням

Ця культурна стратегія є результатом ініціативи RES-POL Rapid Expert Support for Culture and Media Policies in Ukraine (Швидка експертна підтримка політики у сфері культури та медіа в Україні), яка працюватиме у чотирьох секторах: культурна спадщина, мистецтво і культура, креативні індустрії, медіа. Експерти розроблятимуть політики національного рівня для цих галузей. Ініціатива реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу

Проєкт RES-POL планують реалізувати за 15 місяців. Завдяки досвіду залучених експертів у Міністерстві культури хочуть вирішити низку проблем, серед них т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв назвав «відсутність синхронності між культурним законодавством України та ЄС, проблеми щодо діяльності найпотужніших інституцій в Україні та формування наративу, за яким мають працювати держава і культура». 

«Перший період проєкту буде пов’язаний з тим, що ми будемо досліджувати, які проблеми є в ключових сферах — медіа, культурній спадщині, мистецтві, креативних індустріях. Наступним кроком буде питання, що з ними робити — яким чином держава це може підтримувати, заважати там, де це доцільно. У 2025 році проєкт буде пропрацьовувати схеми дій. Крім чотирьох секторів, будемо охоплювати багато підсекторів. Ключове для RES-POL — залучення якомога більшої кількості людей, щоб напрацьовані рішення були спільними», — розповів Володимир Воробей. 

Крім секторів, виокремили конкретні питання, які потребують вирішення. Це, наприклад, система оплати праці та механізм поєднання державних та приватних коштів у сфері культури; меморіалізація та деколонізація; фінансування креативних індустрій. Зі слів Воробея, перелічені проблеми також будуть досліджувати і шукатимуть рішення. 

«Роль нашого проєкту — запропонувати можливу архітектуру операційних програм у сфері мистецтва, культурної спадщини, креативних індустрій і медіа для того, щоб ми змогли вирішити гострі питання, пов’язані з війною, і ті питання, які допоможуть нам розвинути сектори для повоєнного відновлення. У нас має бути 64 документи з узгодженим переліком того, що ми маємо робити, які інституції створювати, що змінювати в законодавстві», – пояснив  Володимир Воробей.

post impreza 27 Лютого, 2024

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити