28 січня в «Асортиментній кімнаті» відкрилась групова мистецька виставка «За деревом дерево». Це один з найбільших за обʼємом проєктів, які представляла у себе галерея: виставка розміщена на двох поверхах у трьох приміщеннях. Експозиція триває до 11 лютого.
Виставка тематично об’єднує різні сюжети про стійкість, вразливість та здатність до регенерації. Більшість робіт, створена під час резиденції на Хаті-Майстерні у селі Бабин, є роздумами про пам’ять та війну. Особливий спосіб існування у тимчасовій реальності, коли не можна побудувати своє життя на твердому ґрунті, наштовхує працювати з тим, що є під рукою: з пейзажем, що перед очима, та особистим досвідом переживання війни. Поєднуючи мистецьку та повсякденну точки зору, виставка досліджує, як взаємозв’язок людини та природи діє як сила регенерації перед обличчям насильства та руйнування.
Чиї роботи можна побачити на виставці
На виставці представлені роботи Катерини Алійник, Пьотра Армяновського, Луки Басова, Богдана Волинського, Ярослави Ковальчук, Данііла Немировського, Олександри Погребняк, Марії Русінкевич, Антона Саєнка, Олесі Саєнко, артгрупи «Три вправи з реалізму» (Надії Рогожиної та Олександра Леня), Тамари Турлюн, Назара Фурика, Максима Ходака, Наташі Чичасової, Сани Шахмурадової, Терези Яковини. Куратори проєкту — Дмитро Чепурний та Антон Усанов.
Один з учасників резиденції — Олександр Лень, учасник артгрупи «Три вправи з реалізму», наразі перебуває на реабілітації після поранення на фронті. У представлених роботах артгрупа працює з темою екології, ототожнюючи тіло людини з тілом дерева. Особливо глибоко в спогадах Олександра закарбувались обрублене під час бойових дій гілля та запах випарувань від хімікатів, які випаровувались через обстріли російської армії в Рубіжному. Ці образи пронизують кожен твір. Крім того, на виставці буде представлена робота художника Богдана Волинського, який зараз служить у ЗСУ.
До експозиції виставки увійшли також твори Максима Ходака, наймолодшого номінанта 7-ї Премії PinchukArtCentre, та художниці Катерини Алійник, чиї роботи зараз виставлені в Мистецькому Арсеналі.
Виставка включає й роботи прикарпатських художників і художниць. Серед них фотодокументація резиденції від Олесі Саєнко або свіжі роботи Марічки Русінкевич, яка почала експериментувати з вугіллям. Тереза Яковина, художниця з Коломиї, яка наразі навчається та практикує за кордоном, представить відеодокументацію. Також на виставці представлені недавні роботи Назара Фурика, які ще не демонструвались у Франківську.
Фото: Кріс Войтків