На завершення цього довгого й складного року команда post impreza зібрала в одному матеріалі перемоги, здобутки та інші важливі події франківського культурного та мистецького життя.
Кризова резиденція «Робоча кімната» прийняла у Франківську 17 митців та мисткинь, що вимушено перемістились на захід України через початок повномасштабного вторгнення. Курує резиденцію Леся Хоменко, яка майже випадково опинилась у Франківську з сестрою та дочкою. Протягом року 60 робіт, створених у рамках «Робочої кімнати», були експоновані на виставках у Франківську, Дніпрі, Мариборі, Відні, Берліні та Ессені.
На початку березня галерея «Асортиментна кімната» запустила програму евакуації мистецьких робіт та за кілька тижнів вивезла понад 600 мистецьких об’єктів з різних міст та інституцій України.
На початку травня до Коломиї переїхали двоє працівників Херсонського обласного академічного театру ляльок — директор Віктор Гаврилюк та акторка Валерія Липа. У липні вони відкрили свій 52 театральний сезон на сцені Коломийського обласного музичного драмтеатру.
Гурт Kalush Orchestra переміг у Євробаченні, закликавши зі сцени звільнити Маріуполь та захисників «Азовсталі». Це третя перемога України в пісенному конкурсі. На честь цього поїзд № 44/43 сполученням Івано-Франківськ — Київ перейменували на «Стефанія Експрес» (під такою назвою він курсуватиме рік), а на станціях у Києві, Калуші та Івано-Франківську під час прибуття поїзда лунає пісня Stefania.
До складу Франківського драмтеатру приєдналась Ірма Вітовська.
У жовтні під час Київського тижня критики відбулась українська прем’єра фільму «Відблиск» режисера Валентина Васяновича. У головних ролях — актори Франківського драмтеатру Роман Луцький та Надія Левченко. Світова премʼєра відбулась на Венеційському кінофестивалі минулого року. Стрічка стала першим суто українським фільмом в програмі фестивалю. В ній йдеться про історію українського військового хірурга, який потрапляє в полон російської армії на сході України.
У будівлі польського гімнастичного товариства «Сокіл» запрацювала Мала коломийська філармонія. Це — друга філармонія в Івано-Франківській області та друга мала філармонія в Україні (перша була в Маріуполі).
Юрій Андрухович став лауреатом Премії імені Генріха Гейне 2022 року від німецького міста Дюссельдорф. Журі обґрунтувало свій вибір так: «Андрухович, один із провідних українських письменників, поетів та есеїстів нашого часу, пише про становище особистості в історії та сучасності Центральної Європи. Почуття іронії та гротеску характеризує його творчість у найкращих традиціях Гейне. Він грає літературними формами та переходить межу між реальністю та фантазією. Юрій Андрухович пристрасно виступає за європейське та представляє ідентичність України як культурної нації. Він нагадує Європі, що свобода та права людини захищаються в Україні на першому місці».
Від серпня до жовтня мистецька група «Прикарпатський театр», до якої належать митці та мисткині з Коломиї Іван Базак, Роман Хімей, Ярема Малащук, Тереза Яковина та Остап Ящук, працювала над проєктом у Дюссельдорфі. «Театр надій та очікувань» є тимчасовою архітектурною конструкцією у дюссельдорфському громадському саду (Volksgarten). Сам процес зведення конструкції відсилав до долі українців, які мають відбудовувати свій дім та життя заново; залучив до роботи низку європейських художників та набув розголосу в європейській мистецькій спільноті.
Після тривалої перерви воззʼєднався гурт «Пан Пупець». Заради благодійного концерту на сцену вийшов Андрій Михайлов (Viper), який зараз служить на передовій. Під час події, на якій також виступили «Патроничі», вдалося зібрати 61 521 грн гривень, які передали на потреби військових у фонд «Порт Франківськ».
Таня Малярчук була кураторкою спеціальної програми «Форум» на Мюнхенському літературному фестивалі. Гасло кураторської програми — «Будь вільним — розкажи нову історію про Центральну Європу». Вона тривала з 16 по 25 листопада.
У листопаді та грудні на кінофестивалях Docudays UA та «Молодість» відбулась премʼєра режисерської версії документальної стрічки «Я не хотіла робити фільм про війну» Надії Парфан — режисерки з Франківська. Світова премʼєра запланована на 25 січня.
Після початку повномасштабного вторгнення харківський художник-плакатист Нікіта Тітов переїхав у Івано-Франківськ — і залишився тут. У грудні на благодійному аукціоні своїх робіт йому вдалось зібрати 265 0000 грн на авто для ЗСУ.
У грудні під час фестивалю єврейської культури «Євреї Станіславова» підсвітили франківську синагогу. У планах — після завершення енергетичної кризи зробити таку ілюмінацію постійною. Підсвітка синагоги — частина проєкту зі збереження єврейської спадщини, що фінансується Європейським Союзом. Сюди також належить ремонт водовідведення синагоги, встановлення зовнішнього освітлення, 10 меморіальних дощок та створення туристичного маршруту єврейською спадщиною міста.
У грудні в Криворівні відкрили музей Параски Плитки-Горицвіт. Ідея музею гуцульської мисткині виникла ще у 2015 році, його відкриття мало відбутися у березні 2022 року, але відклалось через напад Росії.
Цьогоріч парафія в Криворівні перейшла на святкування Різдва 25 грудня. Урочистості були дуже багатолюдними.
Музеї, що призупинили роботу в кінці лютого, знову приймають відвідувачів.
Жодна незалежна галерея цього року не закрилась.
На фронт пішли чимало франківських митців. Серед них художники Василь Стефанишин та Петро Буяк (отримав поранення), музиканти Андрій Михайлов, Олекса Ярош, Юра Стецик, Саша Грідін, Ігор Римик та Мишко Адамчак, актор та культурний менеджер Сергій Караванець (зник на фронті, його доля наразі невідома).