Підтримати post impreza
У Франківську судитимуться за землю під «Трембітою»
Софія Сіренко 3 Липня, 2024

Власниця пам’ятки пішла у суд, щоб оформити користування земельною ділянкою

Софія Сіренко 3 Липня, 2024
У Франківську судитимуться за землю під «Трембітою»

Підприємиця Світлана Бородайко та ПП «Прикарпаттурист» звернулися до суду, щоб оформити право користування земельною ділянкою пам’ятки архітектури «Трембіта» у парку Шевченка. Про це повідомляє агенція новин «Галка»

Підприємці позиваються до комунального підприємства «Центр розвитку міста та рекреації» щодо «визнання укладеним Договору сервітутного користування між «Прикарпаттурист» та ФОП Бородайко з однієї сторони та КП «Центр розвитку міста та рекреації» на земельну ділянку площею 0, 1505 га…що перебуває у постійному користуванні КП «Центру розвитку міста та рекреації» і належить на праві комунальної власності Івано-Франківської міської ради». Підготовче засідання у справі відбудеться 31 липня 2024 року о 12 год.

«КП «Центр розвитку міста та рекреації» переконане, що використання алей в якості проїзду означатиме, що пішохідні алеї парку перетворяться на автомобільні дороги, якими власники об’єктів нерухомого майна чи їхні працівники їздитимуть до своїх приміщень та створюватиме перешкоди для використання пам’ятки садово-паркового мистецтва за призначенням. Тому ми не підтримуємо ідеї відведення земельних ділянок у користування або встановлення сервітутів щодо земельних ділянок, на яких знаходяться об’єкти приватної власності на території парку», – коментують у підприємстві.

Колишній кінотеатр «Трембіта» – пам’ятка архітектури місцевого значення. Будівлю звели у 1950-х. Літній кінотеатр, який розмістили тут наприкінці 1950-х рр., перестав працювати у 1970 році. У 1973 році будівлю передали обласній раді з туризму, тоді ж тут провели капітальний ремонт. Подружжя Костянтина та Світлани Бородайків придбало будівлю у 2011 році й планувало її реконструювати.

Раніше Світлана Бородайко, яка є власницею будівлі, подавала до суду, щоб виключити будівлю з реєстру пам’яток. Вона позивалася безпосередньо до управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА. Суд залишив позов без розгляду. 

Світлана Бородайко – власниця приватного підприємства «БСМ», яке надає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно. Також вона – уповноважена особа в приватному підприємстві «Г.В. Гергелюк», яке теж займається будівництвом, учасниця компанії «Розважально-відпочинковий центр «Гаразд», колишня учасниця будівельної фірми «Гаразд-України Буд» та дочірніх компаній, керівником яких раніше був Костянтин Бородайко, пише Репортер

Софія Сіренко 3 Липня, 2024

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити