Підтримати post impreza
З фасаду франківської Спілки художників зняли дошку комуністу Миколі Кіщуку
Софія Сіренко 2 Липня, 2024

Він був автором проєкту гуцульських меблів для кабінету Сталіна

Софія Сіренко 2 Липня, 2024
З фасаду франківської Спілки художників зняли дошку комуністу Миколі Кіщуку

В Івано-Франківську з фасаду Національної спілки художників України демонтували меморіальну дошку радянському майстру різьблення на дереві, комуністу Миколі Кіщуку. Про це повідомив директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Ярослав Коретчук. 

На дошку Кіщуку у жовтні минулого року звернув увагу Ярослав Коретчук. Він повідомив, що Кіщук «брав участь в акціях проти ОУН та УПА, здійснював депортацію сімей повстанців, зміцнював радянську владу». Також Кіщук був автором проєкту гуцульських меблів для кабінету Сталіна у кремлі.

Микола Кіщук (1910–1993) – майстер різьблення та інкрустації по дереву, комуністичний діяч. Народився на Косівщині. Брав участь у Другій світовій війні, був депутатом ВР УРСР. З 1945 року був членом Спілки художників України. У 1961–1963 роках очолював Косівську організацію Спілки художників України. У 1963–1974 роках – Івано-Франківську організацію Спілки художників України.

Навчався у родини Шкрібляків, а згодом – в ленінградському Інституті живопису, скульптури та архітектури. Виготовляв тарелі з портретами,  футляри для альбомів, скриньки, меблі тощо. Його роботи зберігаються, зокрема, у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. 

 

Головне фото: Ярослав Коретчук

Софія Сіренко 2 Липня, 2024

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити