Підтримати post impreza
Культову для «Станіславського феномену» будівлю врятували від реконструкції
Софія Сіренко 20 Березня, 2024

Будинок на Шевченка, 12 внесли до Державного реєстру пам’яток

Софія Сіренко 20 Березня, 2024
Культову для «Станіславського феномену» будівлю врятували від реконструкції

Міністерство культури України внесло будинок на вулиці Шевченка, 12 до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Наказ щодо занесення об’єктів міністерство видало 15 березня, пише Репортер. Тепер будь-які втручання, як-от реконструкція кам’яниці, є неможливими.

Новий власник будинку, забудовник Володимир Балагура, через суд намагається змусити департамент містобудування та архітектури видати містобудівні умови і обмеження на реконструкцію кам’яниці. Він вважає, що статус пам’ятки будинку на Шевченка, 12 наданий неправомірно, а також ставить під сумнів наказ Мінкульту про внесення кам’яниці до Державного реєстру пам’яток. Наразі суд ще триває, і наступне засідання щодо «Лилика» відбудеться 26 березня. 

Будинок на Шевченка, 12 був зведений у 1870-1872 роках родиною Щепанських. У 1990-х тут працювало кафе «Під лиликом», що стало осередком спілкування митців, письменників, патріотичної і творчої молоді міста.

Автором цього малюнку є Ярослав Яновський. Фото: ПІК

«За словами письменника Тараса Прохаська, кафе “Під лиликом” разом із журналом “Четвер” та бієнале “Імпреза” є тими трьома речами, які створили  “Станіславський феномен”», йшлося у матеріалі ПІК про цю будівлю.

У 2015 році подружжя Дмитра й Дарини Шегд у частині будинку створили галерею-книгарню «Під лиликом». За два роки книгарня зачинилася.

Софія Сіренко 20 Березня, 2024

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити