Підтримати post impreza
У Франківську створять відділ охорони культурної спадщини
Софія Сіренко 20 Червня, 2024

На посаду керівника незабаром оголосять конкурс

Софія Сіренко 20 Червня, 2024
У Франківську створять відділ охорони культурної спадщини

20 червня на сесії Івано-Франківської міської ради прийняли рішення створити відділ охорони культурної спадщини. Про це повідомляє агенція новин «Галка».

Відділ має на меті «реалізовувати у місті державну та місцеву політики у галузі охорони об’єктів культурної спадщини та зберігати традиційне середовище історичних ареалів міста».

Серед завдань відділу вказано «забезпечення виконання Закону України “Про охорону культурної спадщини”, подання пропозицій органу охорони культурної спадщини обласного рівня про занесення об’єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток чи внесення змін до нього». Також відділ має забезпечити доступ до даних у витягах з Державного реєстру нерухомих пам’яток та надавати інформацію щодо програм та проєктів будь-яких змін у зонах охорони пам’яток.

Хто очолить відділ наразі невідомо. Керівника відділу призначає і звільняє міський голова за погодженням охорони культурної спадщини обласного рівня. Незабаром на цю посаду оголосять конкурс.

Зараз відділ охорони культурної спадщини функціонує безпосередньо у структурі Департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради. Тут на посаді головного спеціаліста працює Володимир Ідак. Новий відділ буде окремим підрозділом, куди по-новому будуть набирати штат.

У 2008 році відділ охорони культурної спадщини як окремий підрозділ у міськвиконкомі створив Ігор Панчишин. Він же його очолював упродовж шести років.

Нагадаємо, через відсутність такого органу в міській раді було програно суд щодо розісклення колонади готелю «Дністер».

Софія Сіренко 20 Червня, 2024

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити