Підтримати post impreza
Хочеш битися? Бий русню
Софія Сіренко 27 Жовтня, 2023

Про мистецьку акцію Нікіти Тітова 

Софія Сіренко 27 Жовтня, 2023
Хочеш битися? Бий русню

У Франківську художник Нікіта Тітов влаштував мистецьку акцію: наліпки з написами «Хочеш битися? Бий русню» і «Хочеш битися? Бий окупанта» митець пропонував клеїти на помітні місця барів. 

Дала поштовх для проведення акції масова бійка, яка сталась наприкінці вересня на вулиці Курбаса. 

З Курбаса Тітов і розпочав свою ініціативу. Але не лише бійка спонукала художника до створення наліпок — додався й особистий досвід. Тут же, на Курбаса, до митця з агресивними намірами якось підходив незнайомий хлопець. 

«Спитав його, звідки в ньому стільки люті, і чи розуміє він, що битися українцю з українцем — безглуздо. Якщо у тебе є бажання махати кулаками, то бий русню. Побачив відео на фейсбуку, згадав ту розмову, яка виникла в мене перед одним пабом. Подумав, що як митець не можу не зробити про це щось. Моє бажання у творчості — спрямовувати людей у той бік, який би був найбільш корисним. І самого себе теж», — розповідає Тітов.

Зі слів митця, акція абсолютно громадська, її мета — донести до агресивних людей, що подіти лють є куди. Меседж простий: хочеш битися, то бийся з російськими окупантами, а не з українцями. 

«Нашим військовим потрібна постійна підтримка. Знаємо, що вони дуже втомилися, є регулярна потреба в нових людях. Якраз охочі битися хай б’ються з ворогом, а не зі своїми.

Коли такі відео (масової бійки), потрапляють на очі нашим військовим, це не додає їм мотивації. Вони бачать сильних здорових людей, які замість того, щоб допомагати країні, просто махають кулаками в простір. Нам всім треба єднатися і спрямовувати всю свою агресію та лють за адресою — на Росію», — додає художник. 

Перший, хто підтримав акцію, — співвласник бару «ГОСТ» Євгеній Казаков. Він вважає, що ця акція прекрасна, а історія з наліпками в певному сенсі — гайпова. До того ж Нікіта Тітов не клеїть наліпки «по-хуліганськи», а запитує дозволу у власників закладів.

«Не впевнений, що всіх охочих побитися “відлякає” ця табличка, але гадаю, якомусь відсотку людей це допоможе зупинитися і задуматися. Коли у них сверблять руки, то є прекрасна можливість піти в ТЦК.

Якщо наліпка не викличе емоцію, то не спрацює. Думаю, що якраз ця і спрацює. Коли поговорили з Тітовим, я зразу погодився. Сьогодні зайнятий, але іншим разом допоможу розклеїти. У нас спільний ворог, і маємо боротися з ним, а не один з одним», — каже він.

Нікіта Тітов обійшов «ГОСТ», «П’яну вишню», «Pasage Gartenberg», «Білий налив». До «Mono» запланувати завітати згодом. Крім Євгенія Козакова, власників чи менеджерів закладів на місці не було — тож вони не мали можливості висловитись щодо ставлення до акції. Працівники змогли лише забрати наліпки.

Зображення наліпок ілюстратор може передати за запитом всім охочим, аби ті друкували та поширювали їх по всій країні.

Фото: Софія Сіренко

Софія Сіренко 27 Жовтня, 2023

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити