Підтримати post impreza
Червоним по чорному. Фоторепортаж з «Каліграфічної кімнати»
post impreza 26 Серпня, 2022

Роздивляємось зблизька виставку молодого прикарпатського митця Віталія Гоцанюка

post impreza 26 Серпня, 2022
Червоним по чорному. Фоторепортаж з «Каліграфічної кімнати»

19 серпня на Промприладі відкрилась «Лінійність. Каліграфічна кімната» — перший знаковий галерейний проєкт молодого художника Віталія Гоцанюка.

 

Текст на стінах написаний українською мовою та виконаний авторським акцидентним шрифтом, в основі якого є горизонтальні і похилі елементи.

Як пояснює сам автор, завдяки нашаруванню, фрази набувають нового контексту. З поєднанням нових композиційних плям каліграфічні форми набувають більшої динаміки.

Текст для чорної каліграфічної частини та стилістичні рішення з нашаруванням є ідеєю Яреми Стецика, каліграфія та текст для червоної частини з композицією є ідеєю Віталія Гоцанюка.

Текст червоною фарбою:

«Світові бурі, потреби, пристрасті, мов щось далеке і постороннє, шумлять наді мною, не доходячи до моєї твердині. Я даю тому зверхньому світові свою данину, посвячую йому частину свого життя в заміну за ті матеріальні і духові добра, що потрібні мені для піддержання свого внутрішнього життя. Я працюю в однім бюрі, занятий працею, що напружує мій розум, але не торкає серця. Я поводжуся зі своїми зверхниками і товаришами по бюру та іншими знайомими чемно, навіть дружньо, але здержано».

(Уривок тексту з твору Івана Франка «Сойчине Крило»)

Текст чорною фарбою:

«Хай твоє джерело буде благословенне, і радій через жінку твоїх юних літ, вона ланя любовна та серна прекрасна, її перса напоять тебе кожночасно, — впивайся ж назавжди коханням її!».

(Книга приповістей Соломонових розділ 5, вірш 18-19)

Фото: Тарас Теліщак

post impreza 26 Серпня, 2022

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити