Підтримати post impreza
В Україні презентують третій випуск мистецького українсько-німецького журналу Soлomiya
post impreza 4 Березня, 2024

Серед його героїнь — учасниця франківської програми Київської бієнале

post impreza 4 Березня, 2024
В Україні презентують третій випуск мистецького українсько-німецького журналу Soлomiya

Англомовне видання Soлomiya (Cоломія) заснували у квітні 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Журнал є платформою для митців, які використовують широкий спектр форм вираження — від візуального мистецтва до тексту, включаючи особисті рефлексії, емоційні спостереження та інтелектуальні дискурси. 

Перший номер журналу з роботою Саші Курмаза на обкладинці мав заголовок “War but Art” (“Війна, але Мистецтво) — про дуальність життя під час війни. У другому випуску, обкладинку якого ілюструвала художниця Алевтина Кахідзе, продовжується розмова про роль мистецтва у воєнний час та показуються історії людей, яких війна застала у 2014 році на Донеччині, Луганщині та в Криму. 

Третій випуск «Соломії» досліджує вплив українців за кордоном на світову культурно-мистецьку сцену, експансивні архітектурні практики Росії на українських окупованих територіях та як колоніальне сприйняття України впливає на розуміння війни серед глобальної спільноти. До цього випуску увійшли роботи Маргарити Половінко, Максима Дондюка, Commercial Public Art, Асі Баздирєвої, Люсі Зорі, Генріке Науманн (post impreza спілкувалась з мисткинею під час бієнале), Валентини Піччінні, Жан-Марка Каімі та інших. На обкладинці — фотографія українського митця Алекса Машталера.

Над журналом працювали Всеволод Казарін, Іванна Козаченко, Себастьян Веллс та Андрій Ушицький. Дизайн журналу створений берлінським дизайнерським бюро Kollektiv Scrollan. Дистрибуція журналу за кордоном відбувається у співпраці з незалежним берлінським видавництвом SHIFT BOOKS.

Презентації журналу відбудуться у таких містах:

— Києві: 5 березня о 18:30. Галерея The Naked Room, вул. Рейтарська 21.

— Львові: 9 березня о 16:00. Львівський муніципальний мистецький центр, вул. Стефаника 11.

— Берліні: 13 березня о 19:00. Галерея Klaus-Stemmler-Stiftung, Feurigstraße 23, 10827 Berlin, Німеччина. Презентація відбудеться у супроводі музичного перформансу від be_ca_di (ОЧІ / Shum.Rave)
— Берліні: 15 березня, 18:30. Книгарня DoYouReadMe?!, Auguststraße 28

— Парижі: 18 квітня, 18:00. Книгарня Librarie Sans Title, 2 Rue Auguste Barbier

post impreza 4 Березня, 2024

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити