Підтримати post impreza
Софія Андрухович отримала премію імені Шолом-Алейхема
post impreza 17 Лютого, 2023

Франківська письменниця стала новою лауреаткою премії, яку присуджують за твори, присвячені духовно-культурним надбанням українського та єврейського народів

post impreza 17 Лютого, 2023
Софія Андрухович отримала премію імені Шолом-Алейхема

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти присудило премію письменниці Софії Андрухович за роман «Амадока» («Видавництво Старого Лева», 2020). Почесні відзнаки також отримали Людмила Таран за роман «Айвенко, або Чоловіки — це…»  («Видавництво Старого Лева», 2021) та Олександра Авербуха за поетичну збірку «Жидівський король»  («Дух і Літера», 2021). Про це повідомив Український інститут книги.

Премія імені Шолом-Алейхема присуджується за найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів, сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі. Також лауреат отримує 20 тисяч гривень.

«Амадока» — третій роман Софії Андрухович. Назва роману посилається на легендарне озеро, яке, за Геродотом, знаходилося на теренах теперішньої України. Озеро Амадока протягом століть відтворювалося картографами, аж поки врешті не зникло без сліду.

Одна з важливих тем книги – це трикутник українсько-єврейсько-польських відносин.

До 2017 року премія присуджувалася раз на три роки. Попередні лауреати премії: Григорій Фалькович, Валерія Богуславська, Маріанна Кіяновська, Олександра Уралова.

post impreza 17 Лютого, 2023

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити
    Вас також може зацікавити